Ubezpieczenie OC pojazdu (czyli ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej) jest obowiązkowe, aby mógł on poruszać się po drogach. W związku z tym jego wybór to dylemat, który dotyczy wielu milionów Polaków, którzy posiadają własne pojazdy. Tego typu ubezpieczenia oferuje bardzo wiele towarzystw ubezpieczeniowych, w związku z czym jest dużo opcji do rozważenia.

Nikt z pewnością nie chce przepłacać na ubezpieczeniu, ale też nie każdy ma czas i chęci, aby godzinami przeczesywać strony poszczególnych towarzystw i porównywać ich oferty. W takim razie, gdzie można takie ubezpieczenie zakupić najtaniej? Do kogo najlepiej zwrócić się po pomoc? Doradzamy!

Jak znaleźć najtańsze ubezpieczenie?

W Internecie dostępne jest wiele porównywarek, które pozwalają zobaczyć w jednym miejscu oferty różnych ubezpieczalni. Można też, jak wspomniano już powyżej, po kolei wchodzić na stronę internetową każdego towarzystwa i analizować to, co się na niej znajduje. Żadna z tych opcji nie jest jednak idealna. Porównywarki są użyteczne, jeśli mamy mało czasu, ale nie gwarantują tak naprawdę, że wybierzemy najlepszą ofertę. Zawsze istnieje na przykład ryzyko, że dane w nich zawarte będą niepełne czy nieaktualne. Dlatego też najlepszym wyjściem może być rozwiązanie trzecie.

Polega ono na zwrócenie się do multiagencji ubezpieczeniowej, która z jednej strony przypomina porównywarkę ubezpieczeń (ponieważ analizowane są oferty z wielu towarzystw), ale z drugiej zapewnia indywidualne wsparcie wykwalifikowanego eksperta. Z taką agencją, jak ubezo.pl ubezpieczenia OC (i inne) są maksymalnie korzystne, a do tego osoba ubezpieczana nie musi marnować dużej ilości własnego czasu na ich selekcję.

To agent zajmuje się porównaniem dostępnych w danej chwili ofert pod kątem wymagań i potrzeb zgłoszonych przez klienta. Jedyne, co później trzeba zrobić, to zapoznać się z wyselekcjonowaną propozycją, a później wypełnić wniosek o polisę (przy uzupełnieniu którego można liczyć na wsparcie specjalisty, więc nie powinno się to okazać problematyczne).

Dlaczego warto zadbać o znalezienie najlepszego ubezpieczenia?

Skorzystanie z pierwszej lepszej oferty ubezpieczenia, na którą natrafimy, może być bardzo niekorzystne. Z uwagi na fakt, że ubezpieczenie OC jest obowiązkowe, jest ono jednym z najczęściej występujących typów ubezpieczeń.

W praktyce oznacza to, że przy kilkudziesięciu ofertach różnica między kosztem najlepszej i najgorszej z nich może być znaczna. Dlatego też warto zadbać o to, aby takiego scenariusza uniknąć – nie jest to trudne, ponieważ wystarczy zwrócić się o pomoc do wykwalifikowanych ekspertów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kontakt z redakcją: kontakt@ekspertyzykapitalowe.pl

Właścicielem serwisu www.ekspertyzykapitalowe.pl jest spółka MarkOnline Sp. z.o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 70, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem 0000632902, NIP: 5252673149.Użytkownicy korzystają z serwisu www.ekspertyzykapitalowe.pl zgodnie z jego polityką prywatności oraz regulaminem serwisu.Administratorem danych osobowych jest MarkOnline Sp. z.o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 70. Dane osobowe są przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane w celach marketingowych przez Markonline Sp. z o.o.. W razie wyrażenia zgody, dane osobowe mogą być przetwarzane w celach marketingowych związanych z przedstawieniem oferty, udostępnianie podmiotom współpracującym z Markonline Sp. z o.o. Dane osobowe mogą być również udostępniane podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych pod adresem e-mail iod@markonline.pl.