Każda osoba prowadząca swoją firmę powinna posiadać aktywny rachunek firmowy w banku. Sprawdź, co warto wiedzieć na temat konta bankowego. Czytając artykuł dowiesz się, jak prawidłowo wypełnić wniosek online.

Jak wybrać konto bankowe?

Jedną z podstaw prowadzenia działalności gospodarczej jest posiadanie rachunku firmowego. Na założenie konta bankowego decydują się głównie aktywni przedsiębiorcy, którzy podczas wyboru produktu zwracają szczególną uwagę na koszty, jakie będą zobowiązani ponieść za korzystanie z usług banku. Obecnie jednak coraz więcej instytucji finansowych nie nakłada opłat za samo założenie i prowadzenie konta. Aktywni użytkownicy mają szansę na uzyskanie rachunku za 0 zł.

Przed złożeniem wniosku należy jednak zapoznać się z tabelą opłat, która dostępna jest na serwisie internetowym wybranego banku. Przedsiębiorstwa coraz chętniej korzystają z rozszerzonych ofert wzbogaconych o dodatkowe elementy. Przykładowo, niektóre banki oferują firmom możliwość uzyskania szybkiego zastrzyku gotówki w postaci kredytu dla firm. Pożyczki i kredyty dla firm można uzyskać już bez konieczności wychodzenia z domu. Wniosek składamy za pośrednictwem Internetu i czekamy na kontakt ze strony kredytodawcy. Resztę formalności ustalamy przez telefon z bankiem. Podpisanie umowy może być dokonane zarówno w wybranej placówce banku lub za pośrednictwem kuriera, który przyjedzie w wybranym terminie pod wskazany adres. 

Założenie konta firmowego

Założenie konta firmowego jest proste i szybkie. Wystarczy złożyć stosowny wniosek, który znajdziemy na stronie banku. Konto można również otworzyć w wybranej placówce instytucji finansowej. Jeżeli jednak zależy nam na czasie, warto wybrać łatwiejszy sposób, czyli wypełnienie formularza, w którym będziemy zobowiązani do podania kilku podstawowych i dodatkowych danych. Bez wątpienia bank poprosi nas o podanie informacji na temat firmy w tym pełnej nazwy instytucji, numeru NIP, REGON i danych teleadresowych. Często konieczne będzie potwierdzenie swojej tożsamości w trakcie wideorozmowy z przedstawicielem banku.

Bank zobowiązany będzie do wysyłania danych do logowania przez wiadomość sms lub mailowo. W promocyjnych ofertach banku znajdziemy możliwość założenia firmy wraz z rachunkiem bankowym. Bez wątpienia niezbędne będzie posiadanie ważnego dokumentu tożsamości oraz polskie obywatelstwo. Konto będzie wiązało się również z dostępem do aplikacji mobilnej, która ułatwi wykonywanie płatności.  

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru rachunku firmowego?

Podczas wyboru rachunku bankowego w pierwszej kolejności warto pomyśleć, czego oczekujemy od firmy, z którą podpiszemy umowę. Warto prześledzić opinie na temat banków i wybrać produkt, który będzie idealnie dopasowany do naszych potrzeb. Obecnie na rynku znajdziemy sporo konkurencyjnych ofert. Ważnym elementem, na który również powinniśmy zwrócić uwagę to koszty związane z prowadzeniem rachunku firmowego. Zweryfikujmy, czy bank będzie pobierał opłaty za przelewy, czy również prowadzenie rachunku. Tego typu opłaty mogą generować największe koszty. 

Ranking najtańszych kont firmowych

W Internecie znajdziemy sporo ofert rachunków bankowych, dlatego ciekawą opcją jest skorzystanie z pomocy porównywarek kont bankowych, dzięki którym jesteśmy w stanie wybrać odpowiedni produkt dopasowany do naszych potrzeb. Rankingi rachunków bankowych przedstawiają oferty z udostępnionymi kosztami. Możemy w jednym miejscu sprawdzić, czy dany bank przewiduje promocje i zniżki dla nowego klienta. Warto śledzić aktualne oferty dedykowane przedsiębiorcom, szukających ciekawego rozwiązania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kontakt z redakcją: kontakt@ekspertyzykapitalowe.pl

Właścicielem serwisu www.ekspertyzykapitalowe.pl jest spółka MarkOnline Sp. z.o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 70, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem 0000632902, NIP: 5252673149.Użytkownicy korzystają z serwisu www.ekspertyzykapitalowe.pl zgodnie z jego polityką prywatności oraz regulaminem serwisu.Administratorem danych osobowych jest MarkOnline Sp. z.o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 70. Dane osobowe są przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane w celach marketingowych przez Markonline Sp. z o.o.. W razie wyrażenia zgody, dane osobowe mogą być przetwarzane w celach marketingowych związanych z przedstawieniem oferty, udostępnianie podmiotom współpracującym z Markonline Sp. z o.o. Dane osobowe mogą być również udostępniane podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych pod adresem e-mail iod@markonline.pl.