Kredyt dla firm to jedna z form pomocy finansowej dla przedsiębiorstwa, które potrzebuje szybkiego zastrzyku gotówki. Uzyskanie niezbędnych środków finansowych od banku trwa zaledwie kilkanaście minut. Sprawdź, czym charakteryzuje się kredyt dla firm. Poznaj jego rodzaje.

Kredyt dla firm na rozwój przedsiębiorstwa

Obecnie przedsiębiorcy mają szansę na skorzystanie z uzyskania szybkiej gotówki oferowanej przez instytucje finansowe takie jak bank, czy firma pozabankowa. W prosty sposób mogą otrzymać go na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest odwiedzenie placówki banku, natomiast drugi, dość popularny sposób to wypełnienie wniosku o kredyt za pośrednictwem strony internetowej. Umowa kredytowa zawarta zostaje na piśmie. Wszystkie informacje o kosztach kredytu znajdziemy na stronie kredytodawcy oraz w dokumencie otrzymanym od banku. Oferty mogą różnić się między bankami, dlatego warto skorzystać z dostępnych rankingów kredytów dla firm. W jednym miejscu mamy szansę porównać oferty i dopasować produkt do naszych potrzeb.

Rodzaje kredytów dla firm

Istnieje kilka rodzajów kredytów dla firm, które dostępne są na polskim rynku. Poniżej omówimy najpopularniejsze produkty dedykowane przedsiębiorcom. 

  • Kredyt inwestycyjny to produkt, który umożliwia przedsiębiorcom inwestowanie pieniędzy w rozwój firmy. Osoba zainteresowana tego typu rozwiązaniem może przeznaczyć uzyskane środki pieniężne na zakup nowych sprzętów technologicznych, samochodów służbowych, nieruchomości, czy również maszyn. Kredyt inwestycyjny można uzyskać na konkretny cel, który przedsiębiorca jest zobowiązany podać podczas składania wniosku o otrzymanie dodatkowej pomocy finansowej. 
  • Kredyt obrotowy przedsiębiorca może przeznaczyć na finansowanie wszystkich bieżących wydatków w tym m.in. wynagrodzenie pracowników, zakup dodatkowych materiałów, czy spłatę faktur otrzymanych od dostawców. Maksymalna kwota kredytu, jaką może uzyskać wnioskujący, będzie zależna od zdolności kredytowej przedsiębiorstwa. Kredyt obrotowy można uzyskać zazwyczaj na okres 3 lat od momentu podpisania umowy z instytucją finansową. Firmy, które są zainteresowane zaciągnięciem tego typu należności, muszą funkcjonować na rynku przez minimalny okres 12 miesięcy. 
  • Kredyt technologiczny na innowacje to rozwiązanie idealne dla firm, które wprowadzają na rynek nowy produkt. Kredyt skierowany jest wyłącznie dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, które szukają ciekawego rozwiązania na rozwinięcie firmy. Jest to również swego rodzaju instrument, działający na zasadzie dotacji pochodzącej z funduszów Unii Europejskiej. 
  • Linia kredytowa umożliwia uzyskanie konkretnej sumy pieniędzy, bez konieczności płacenia za oprocentowanie produktu. Wysokość kwoty ustalana jest indywidualnie z bankiem i zależna jest od wysokości przychodów, jakie wpływają na konto bankowe. Obecnie linie kredytowe cieszą się ogromną popularnością i dostępne są w ofertach większości banków. 

Jaki wybrać kredyt dla firm?

Ostateczny wybór kredytu dla firm może nie być do końca taki prosty, jak mogłoby się wydawać. Obecnie znajdziemy szeroki wybór ofert dostępnych na rynku skierowanych do przedsiębiorców, szukających wsparcia finansowego na już. Kredyt dla firm to ciekawa alternatywa uzyskania dodatkowego finansowania. Wybierając pożyczkę lub kredyt należy zwrócić szczególną uwagę na koszta, jakie będą wiązały podczas spłaty zaciągniętego zobowiązania. Jeżeli mamy pytania, warto kierować je do specjalistów danego banku. Polecamy również zapoznać się z blogami tematyczni i porównać oferty w rankingu kredytów dla firm, które znajdziemy tutaj.

 

Jeden komentarz do artykułu “Kredyt dla firm – rodzaje”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kontakt z redakcją: kontakt@ekspertyzykapitalowe.pl

Właścicielem serwisu www.ekspertyzykapitalowe.pl jest spółka MarkOnline Sp. z.o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 70, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem 0000632902, NIP: 5252673149.Użytkownicy korzystają z serwisu www.ekspertyzykapitalowe.pl zgodnie z jego polityką prywatności oraz regulaminem serwisu.Administratorem danych osobowych jest MarkOnline Sp. z.o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 70. Dane osobowe są przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane w celach marketingowych przez Markonline Sp. z o.o.. W razie wyrażenia zgody, dane osobowe mogą być przetwarzane w celach marketingowych związanych z przedstawieniem oferty, udostępnianie podmiotom współpracującym z Markonline Sp. z o.o. Dane osobowe mogą być również udostępniane podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych pod adresem e-mail iod@markonline.pl.