Wiele firm handlowo-usługowych wręcz jest zobowiązanych do tego, aby mieć w swojej firmie terminal płatniczy. Nowelizacja ustawy Prawo przedsiębiorców z dnia 1 stycznia 2022 nakłada na przedsiębiorców obowiązek przyjmowania płatności bezgotówkowych w miejscu prowadzenia działalności gospodarczej. Oznacza to, że podjęcie decyzji o dzierżawie terminala oraz założeniu konta w banku jest niezbędne do legalnego prowadzenia działalności.

Jak zdobyć terminal płatniczy dla przedsiębiorstwa od Pekao S.A? Krok po kroku

Najszybszą metodą na zdobycie terminala płatniczego dla swojej firmy jest kontakt z bankiem Pekao S.A i podpisanie korzystnej umowy, na mocy której koszt dzierżawy urządzenia przez pierwsze 24 miesiące może wynieść 0 złotych. Wystarczy tylko kilka kroków, aby móc korzystać z pełni funkcjonalności terminala płatniczego od banku Pekao S.A podczas zakładania konta firmowego.

 1. Złóż wniosek o uruchomienie nowego konta firmowego – wraz z weryfikacją tożsamości biometrią.
 2. Na etapie wnioskowania o konto firmowe zaznacz opcję – terminal POS.
 3. Uzupełnij wniosek i zamów terminal płatniczy.

W przypadku banku Pekao S.A formalności dopełnisz też przez aplikację mobilną – wystarczy zalogować się na konto i wygodnie wysłać wniosek o terminal płatniczy. W ramach współpracy z tą instytucją, zyskasz naprawdę wiele benefitów, jak np.:

 • wypłatę środków na konto firmowe już na drugi dzień,
 • darmowe korzystanie z usług Cashback z opcją wypracowania dodatkowego przychodu,
 • możliwość wydruku pełnych raportów kasowych wraz z numerem polisy ubezpieczeniowej, numerem listu przewozowego,
 • elektroniczne faktury w aplikacji,
 • benefity finansowe do 2000 złotych za otwarcie konta firmowego z terminalem w Pekao S.A,
 • pomoc w instalacji urządzenia oraz darmowe szkolenia dla personelu,
 • opcja wydrukowania spersonalizowanego logotypu na urządzeniu.

Jak działa przenośny terminal płatniczy?

Zasada działania przenośnego terminala płatniczego jest naprawdę prosta. Korzystając w firmie z takiego sprzętu, możesz przyjmować płatności zbliżeniowe kartą lub telefonem nawet poza siedzibą swojej firmy – wystarczy, że urządzeniem ma dostęp do połączenia sieciowego. Na szczególną uwagę zasługują terminale dostępne dla przedsiębiorców w ramach uruchomienia nowego konta firmowego. Trzy modele przenośnych terminali to: MiniPOS PAX A50 oraz PAX A920 i A920 PRO. Sposób korzystania z urządzenia jest prosty. Wystarczy naładować terminal, dokonać jego konfiguracji, a następnie uruchomić, zapewniając jednocześnie odpowiedni typ łączności: LTE, 3G, GPRS lub Wi-Fi.

Korzystając z mobilnego urządzenia w postaci terminala płatniczego, nie ma już konieczności drukowania papierowych potwierdzeń transakcji. Wszystko odbywa się w wersji elektronicznej, a to nie tylko ułatwia prowadzenie działalności, ale także wydłuża czas pracy terminala na zasilaniu bateryjnym.

Dlaczego warto zainstalować terminal w firmie handlowo-usługowej?

Jest naprawdę wiele powodów, dla jakich warto zdecydować się na dzierżawę terminala płatniczego wraz z założeniem nowego konta dla swojej firmy. Najistotniejsze atuty takiej oferty, np. w banku Pekao S.A, to:

 • oszczędność czasu – transakcje realizowane z użyciem nowoczesnych terminali są szybkie, a więc i minimalizują kolejki w lokalach, np. gastronomicznych,
 • łatwiejsza obsługa klienta,
 • pełen dostęp do elektronicznych rozliczeń transakcji,
 • wysoki poziom bezpieczeństwa,
 • brak ukrytych kosztów – w przypadku oferty banku Pekao S.A za pierwsze 24 miesiące dzierżawy nie zapłacisz nawet złotówki.

Można śmiało powiedzieć, że instrument płatniczy, jakim jest terminal, skutecznie przyczynia się też do zwiększenia zysków przedsiębiorstwa. To możliwe ze względu na fakt, iż urządzenie POS jest sporym ułatwieniem w zakresie prowadzenia rozliczeń. Dodatkowo – obecnie wielu konsumentów preferuje płatności bezgotówkowe, dlatego w siedzibie swojego przedsiębiorstwa warto mieć terminal, by móc przyjąć zapłatę smartfonem lub kartą płatniczą, wedle życzenia klienta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kontakt z redakcją: kontakt@ekspertyzykapitalowe.pl

Właścicielem serwisu www.ekspertyzykapitalowe.pl jest spółka MarkOnline Sp. z.o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 70, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem 0000632902, NIP: 5252673149.Użytkownicy korzystają z serwisu www.ekspertyzykapitalowe.pl zgodnie z jego polityką prywatności oraz regulaminem serwisu.Administratorem danych osobowych jest MarkOnline Sp. z.o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 70. Dane osobowe są przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane w celach marketingowych przez Markonline Sp. z o.o.. W razie wyrażenia zgody, dane osobowe mogą być przetwarzane w celach marketingowych związanych z przedstawieniem oferty, udostępnianie podmiotom współpracującym z Markonline Sp. z o.o. Dane osobowe mogą być również udostępniane podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych pod adresem e-mail iod@markonline.pl.


Advertisement