Mikroprzedsiębiorstwa, które szukają wsparcia finansowego, mają szansę na uzyskanie pożyczki chwilówki w maksymalnej wysokości 5000 zł na bardzo korzystnych warunkach. Niskooprocentowana pożyczka przeznaczona jest dla firm, które prowadzą swoją działalność przed 1 kwietnia 2020 roku. Pieniądze pozyskiwane są z Funduszu Pracy. 

Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać pożyczkę?

Jak wspomnieliśmy wyżej, aby uzyskać pomoc finansową w wysokości 5 000 zł, należy posiadać działalność gospodarczą, która działa przed 1 kwietnia 2020 roku. Mikroprzedsiębiorstwo musi zatrudniać mniej niż 10 osób, a jego przychód nie powinien przekraczać rocznie 2 milionów euro. Co ciekawe, o pożyczkę mogą się również ubiegać firmy, które nigdy nie zatrudniały pracowników. Pamiętajmy zatem, że pomocy finansowej nie otrzymają małe, średnie, jak i duże przedsiębiorstwa. Ich wniosek zostanie automatycznie odrzucony. Większe firmy mogą skorzystać z pomocy firm pożyczkowych, które udzielają pożyczek przeznaczonych wyłącznie dla firm. Obecnie na rynku znajdziemy kilka ciekawych propozycji, z których warto skorzystać. W tym przypadku pomocne mogą okazać się porównywarki pożyczek i chwilówek, na których znajdziemy spis najlepszych, aktualnych ofert na rynku. 

Co powinno znajdować się we wniosku o pożyczkę?

Wniosek o pożyczkę w wysokości 5 000 zł należy złożyć do Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy. W trakcie składania formularza o pożyczkę należy pamiętać o przygotowaniu następujących dokumentów: umowa pożyczki, formularz pomocy publicznej, jak również wniosek o udzielenie pożyczki. Zainteresowane przedsiębiorstwa mogą pobrać gotowy formularz, który dostępny jest na stronach PUP. Obecnie wniosek można podpisać za pośrednictwem Profilu Zaufanego lub kwalifikowanym podpisem elektronicznym.

Ważne!

Udzielona pożyczka jest niskoprocentowa, dlatego koszty, jakie poniesie przedsiębiorca, będą zdecydowanie konkurencyjne, czyli niskie. Obecnie stałe oprocentowanie pożyczki wynosi 0,05% w skali roku. Status wprowadzonego wniosku sprawdzimy samodzielnie, za pośrednictwem serwisu praca.gov.pl lub poprzez bezpośredni kontakt telefoniczny z urzędem pracy. 

 

2 komentarze do artykułu “Pożyczka dla mikroprzedsiębiorców do 5000 złotych – jak otrzymać?”

  1. Procedura składania wniosków o pożyczkę dla mikro przedsiębiorców obecnie jest uproszczona do niezbędnego minimum. Ja właśnie zastanawiam się nad zaciągnięciem takiej pożyczki. Chyba każdy przedsiębiorca powinien sobie z tym poradzić. Co o tym myślicie?

  2. Panie Pawle, ja skorzystałam i naprawdę polecam. Proszę sobie tylko przeczytać wszystkie informację na stronie wybranej firmy, zanim weźmie pan pożyczkę. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kontakt z redakcją: kontakt@ekspertyzykapitalowe.pl

Właścicielem serwisu www.ekspertyzykapitalowe.pl jest spółka MarkOnline Sp. z.o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 70, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem 0000632902, NIP: 5252673149.Użytkownicy korzystają z serwisu www.ekspertyzykapitalowe.pl zgodnie z jego polityką prywatności oraz regulaminem serwisu.Administratorem danych osobowych jest MarkOnline Sp. z.o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 70. Dane osobowe są przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane w celach marketingowych przez Markonline Sp. z o.o.. W razie wyrażenia zgody, dane osobowe mogą być przetwarzane w celach marketingowych związanych z przedstawieniem oferty, udostępnianie podmiotom współpracującym z Markonline Sp. z o.o. Dane osobowe mogą być również udostępniane podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych pod adresem e-mail iod@markonline.pl.