Mikroprzedsiębiorstwa, które szukają wsparcia finansowego, mają szansę na uzyskanie pożyczki chwilówki w maksymalnej wysokości 5000 zł na bardzo korzystnych warunkach. Niskooprocentowana pożyczka przeznaczona jest dla firm, które prowadzą swoją działalność przed 1 kwietnia 2020 roku. Pieniądze pozyskiwane są z Funduszu Pracy. 

Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać pożyczkę?

Jak wspomnieliśmy wyżej, aby uzyskać pomoc finansową w wysokości 5 000 zł, należy posiadać działalność gospodarczą, która działa przed 1 kwietnia 2020 roku. Mikroprzedsiębiorstwo musi zatrudniać mniej niż 10 osób, a jego przychód nie powinien przekraczać rocznie 2 milionów euro. Co ciekawe, o pożyczkę mogą się również ubiegać firmy, które nigdy nie zatrudniały pracowników. Pamiętajmy zatem, że pomocy finansowej nie otrzymają małe, średnie, jak i duże przedsiębiorstwa. Ich wniosek zostanie automatycznie odrzucony. Większe firmy mogą skorzystać z pomocy firm pożyczkowych, które udzielają pożyczek przeznaczonych wyłącznie dla firm. Obecnie na rynku znajdziemy kilka ciekawych propozycji, z których warto skorzystać. W tym przypadku pomocne mogą okazać się porównywarki pożyczek i chwilówek, na których znajdziemy spis najlepszych, aktualnych ofert na rynku. 

Co powinno znajdować się we wniosku o pożyczkę?

Wniosek o pożyczkę w wysokości 5 000 zł należy złożyć do Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy. W trakcie składania formularza o pożyczkę należy pamiętać o przygotowaniu następujących dokumentów: umowa pożyczki, formularz pomocy publicznej, jak również wniosek o udzielenie pożyczki. Zainteresowane przedsiębiorstwa mogą pobrać gotowy formularz, który dostępny jest na stronach PUP. Obecnie wniosek można podpisać za pośrednictwem Profilu Zaufanego lub kwalifikowanym podpisem elektronicznym.

Ważne!

Udzielona pożyczka jest niskoprocentowa, dlatego koszty, jakie poniesie przedsiębiorca, będą zdecydowanie konkurencyjne, czyli niskie. Obecnie stałe oprocentowanie pożyczki wynosi 0,05% w skali roku. Status wprowadzonego wniosku sprawdzimy samodzielnie, za pośrednictwem serwisu praca.gov.pl lub poprzez bezpośredni kontakt telefoniczny z urzędem pracy.