Czym charakteryzuje się pożyczka ratalna?

Czym charakteryzuje się pożyczka ratalna przez Internet?

Pożyczka ratalna to produkt skierowany zarówno do osób indywidualnych, jak i przedsiębiorstw. Osoby szukające wsparcia finansowego mają możliwość uzyskania szybkiej pożyczki za pośrednictwem Internetu. W dzisiejszym artykule dowiesz się więcej na temat pożyczek ratalnych online. 

Pożyczka ratalna online

Pożyczki długoterminowe to produkt, który obecnie cieszy się sporą popularnością wśród osób szukających dodatkowego zastrzyku gotówki na już. Produkt charakteryzuje zarówno długi okres spłaty zobowiązania, jak i wysoka kwota gotówki, jaką może uzyskać. Proces zaciągnięcia pożyczki jest bardzo prosty i szybki. Pożyczkę możemy uzyskać bez konieczności wychodzenia z domu. O tego rodzaju wsparcie może ubiegać się każdy. Produkt skierowany jest do osób indywidualnych, jak i przedsiębiorców. Podczas zaciągnięcia pożyczki na raty warto zwrócić uwagę na koszty i regulamin, który dostępny jest na stronie internetowej wybranego pożyczkodawcy. Obecnie na rynku istnieje sporo firm oferujących tego typu produkty. Zapoznajmy się z opinią na temat pożyczkodawców i wybierzmy produkt dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb. 

Warunki otrzymania pożyczki na raty

Pożyczka ratalna to produkt dostępny dla osób pełnoletnich, spełniających określone warunki, stawiane przez pożyczkodawcę. Najpopularniejsze pożyczki dostępne są dla osób, które zameldowane są na terenie Polski i posiadają polskie obywatelstwo. Osoba wnioskująca o uzyskanie dodatkowej gotówki powinien posiadać aktywny numer telefonu oraz adres e-mail. Firma pożyczkowa będzie kontaktowała się z wnioskującym w celu weryfikacji lub przekazania informacji o decyzji pożyczkowej. Co więcej, ważne jest, aby pożyczkobiorca posiadał własny rachunek bankowy. Jeżeli w formularzu wypełni niepoprawne dane, w tym poda numer konta bankowego, który nie jest jego własnością, wniosek zostanie automatycznie odrzucony. 

Jak złożyć wniosek o pożyczkę długoterminową?

Wniosek o pożyczkę ratalną możemy złożyć za pośrednictwem Internetu. Wystarczy odwiedzić stronę wybranego pożyczkodawcy i na wirtualnym kalkulatorze wybrać odpowiadającą nam kwotę pożyczki i okres jej spłaty. Po wybraniu parametrów pożyczki klikamy “złóż wniosek” i zostajemy przekierowani na stronę z formularzem. Wniosek należy wypełnić poprawnymi danymi. Firma pozabankowa poprosi nas o podanie podstawowych danych osobowych oraz teleadresowych. Po wysłaniu wniosku otrzymamy odpowiedź ze strony pożyczkodawcy. Jeżeli będzie ona pozytywna, bank lub firma pozabankowa przeleje pieniądze na nasze konto bankowe. 

Pożyczka ratalna – na co możemy ją przeznaczyć?

Obecnie pożyczki ratalne możemy uzyskać na dowolny cel. Dzięki wysokiej kwocie pożyczki możemy pozwolić sobie na zakup np. nowej lodówki, czy telewizora. Celem przeznaczenia gotówki może być również wyjazd za granicę z rodziną, bieżące rachunki, wyprawka dziecka do szkoły, leczenie i rehabilitacja, czy remont mieszkania. Podczas wydawania pieniędzy podejdźmy do sprawy odpowiedzialnie. Ważne jest przekalkulowanie swoich możliwości przed podpisaniem umowy z pożyczkodawcą. 

Kredyt dla firm – rodzaje

kredyt dla firm rodzaje

Kredyt dla firm to jedna z form pomocy finansowej dla przedsiębiorstwa, które potrzebuje szybkiego zastrzyku gotówki. Uzyskanie niezbędnych środków finansowych od banku trwa zaledwie kilkanaście minut. Sprawdź, czym charakteryzuje się kredyt dla firm. Poznaj jego rodzaje.

Kredyt dla firm na rozwój przedsiębiorstwa

Obecnie przedsiębiorcy mają szansę na skorzystanie z uzyskania szybkiej gotówki oferowanej przez instytucje finansowe takie jak bank, czy firma pozabankowa. W prosty sposób mogą otrzymać go na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest odwiedzenie placówki banku, natomiast drugi, dość popularny sposób to wypełnienie wniosku o kredyt za pośrednictwem strony internetowej. Umowa kredytowa zawarta zostaje na piśmie. Wszystkie informacje o kosztach kredytu znajdziemy na stronie kredytodawcy oraz w dokumencie otrzymanym od banku. Oferty mogą różnić się między bankami, dlatego warto skorzystać z dostępnych rankingów kredytów dla firm. W jednym miejscu mamy szansę porównać oferty i dopasować produkt do naszych potrzeb.

Rodzaje kredytów dla firm

Istnieje kilka rodzajów kredytów dla firm, które dostępne są na polskim rynku. Poniżej omówimy najpopularniejsze produkty dedykowane przedsiębiorcom. 

  • Kredyt inwestycyjny to produkt, który umożliwia przedsiębiorcom inwestowanie pieniędzy w rozwój firmy. Osoba zainteresowana tego typu rozwiązaniem może przeznaczyć uzyskane środki pieniężne na zakup nowych sprzętów technologicznych, samochodów służbowych, nieruchomości, czy również maszyn. Kredyt inwestycyjny można uzyskać na konkretny cel, który przedsiębiorca jest zobowiązany podać podczas składania wniosku o otrzymanie dodatkowej pomocy finansowej. 
  • Kredyt obrotowy przedsiębiorca może przeznaczyć na finansowanie wszystkich bieżących wydatków w tym m.in. wynagrodzenie pracowników, zakup dodatkowych materiałów, czy spłatę faktur otrzymanych od dostawców. Maksymalna kwota kredytu, jaką może uzyskać wnioskujący, będzie zależna od zdolności kredytowej przedsiębiorstwa. Kredyt obrotowy można uzyskać zazwyczaj na okres 3 lat od momentu podpisania umowy z instytucją finansową. Firmy, które są zainteresowane zaciągnięciem tego typu należności, muszą funkcjonować na rynku przez minimalny okres 12 miesięcy. 
  • Kredyt technologiczny na innowacje to rozwiązanie idealne dla firm, które wprowadzają na rynek nowy produkt. Kredyt skierowany jest wyłącznie dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, które szukają ciekawego rozwiązania na rozwinięcie firmy. Jest to również swego rodzaju instrument, działający na zasadzie dotacji pochodzącej z funduszów Unii Europejskiej. 
  • Linia kredytowa umożliwia uzyskanie konkretnej sumy pieniędzy, bez konieczności płacenia za oprocentowanie produktu. Wysokość kwoty ustalana jest indywidualnie z bankiem i zależna jest od wysokości przychodów, jakie wpływają na konto bankowe. Obecnie linie kredytowe cieszą się ogromną popularnością i dostępne są w ofertach większości banków. 

Jaki wybrać kredyt dla firm?

Ostateczny wybór kredytu dla firm może nie być do końca taki prosty, jak mogłoby się wydawać. Obecnie znajdziemy szeroki wybór ofert dostępnych na rynku skierowanych do przedsiębiorców, szukających wsparcia finansowego na już. Kredyt dla firm to ciekawa alternatywa uzyskania dodatkowego finansowania. Wybierając pożyczkę lub kredyt należy zwrócić szczególną uwagę na koszta, jakie będą wiązały podczas spłaty zaciągniętego zobowiązania. Jeżeli mamy pytania, warto kierować je do specjalistów danego banku. Polecamy również zapoznać się z blogami tematyczni i porównać oferty w rankingu kredytów dla firm, które znajdziemy tutaj.

 

Rachunek firmowy w banku – na co powinno się zwrócić uwagę?

rachunek firmowy w banku

Każda osoba prowadząca swoją firmę powinna posiadać aktywny rachunek firmowy w banku. Sprawdź, co warto wiedzieć na temat konta bankowego. Czytając artykuł dowiesz się, jak prawidłowo wypełnić wniosek online.

Jak wybrać konto bankowe?

Jedną z podstaw prowadzenia działalności gospodarczej jest posiadanie rachunku firmowego. Na założenie konta bankowego decydują się głównie aktywni przedsiębiorcy, którzy podczas wyboru produktu zwracają szczególną uwagę na koszty, jakie będą zobowiązani ponieść za korzystanie z usług banku. Obecnie jednak coraz więcej instytucji finansowych nie nakłada opłat za samo założenie i prowadzenie konta. Aktywni użytkownicy mają szansę na uzyskanie rachunku za 0 zł.

Przed złożeniem wniosku należy jednak zapoznać się z tabelą opłat, która dostępna jest na serwisie internetowym wybranego banku. Przedsiębiorstwa coraz chętniej korzystają z rozszerzonych ofert wzbogaconych o dodatkowe elementy. Przykładowo, niektóre banki oferują firmom możliwość uzyskania szybkiego zastrzyku gotówki w postaci kredytu dla firm. Pożyczki i kredyty dla firm można uzyskać już bez konieczności wychodzenia z domu. Wniosek składamy za pośrednictwem Internetu i czekamy na kontakt ze strony kredytodawcy. Resztę formalności ustalamy przez telefon z bankiem. Podpisanie umowy może być dokonane zarówno w wybranej placówce banku lub za pośrednictwem kuriera, który przyjedzie w wybranym terminie pod wskazany adres. 

Założenie konta firmowego

Założenie konta firmowego jest proste i szybkie. Wystarczy złożyć stosowny wniosek, który znajdziemy na stronie banku. Konto można również otworzyć w wybranej placówce instytucji finansowej. Jeżeli jednak zależy nam na czasie, warto wybrać łatwiejszy sposób, czyli wypełnienie formularza, w którym będziemy zobowiązani do podania kilku podstawowych i dodatkowych danych. Bez wątpienia bank poprosi nas o podanie informacji na temat firmy w tym pełnej nazwy instytucji, numeru NIP, REGON i danych teleadresowych. Często konieczne będzie potwierdzenie swojej tożsamości w trakcie wideorozmowy z przedstawicielem banku.

Bank zobowiązany będzie do wysyłania danych do logowania przez wiadomość sms lub mailowo. W promocyjnych ofertach banku znajdziemy możliwość założenia firmy wraz z rachunkiem bankowym. Bez wątpienia niezbędne będzie posiadanie ważnego dokumentu tożsamości oraz polskie obywatelstwo. Konto będzie wiązało się również z dostępem do aplikacji mobilnej, która ułatwi wykonywanie płatności.  

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru rachunku firmowego?

Podczas wyboru rachunku bankowego w pierwszej kolejności warto pomyśleć, czego oczekujemy od firmy, z którą podpiszemy umowę. Warto prześledzić opinie na temat banków i wybrać produkt, który będzie idealnie dopasowany do naszych potrzeb. Obecnie na rynku znajdziemy sporo konkurencyjnych ofert. Ważnym elementem, na który również powinniśmy zwrócić uwagę to koszty związane z prowadzeniem rachunku firmowego. Zweryfikujmy, czy bank będzie pobierał opłaty za przelewy, czy również prowadzenie rachunku. Tego typu opłaty mogą generować największe koszty. 

Ranking najtańszych kont firmowych

W Internecie znajdziemy sporo ofert rachunków bankowych, dlatego ciekawą opcją jest skorzystanie z pomocy porównywarek kont bankowych, dzięki którym jesteśmy w stanie wybrać odpowiedni produkt dopasowany do naszych potrzeb. Rankingi rachunków bankowych przedstawiają oferty z udostępnionymi kosztami. Możemy w jednym miejscu sprawdzić, czy dany bank przewiduje promocje i zniżki dla nowego klienta. Warto śledzić aktualne oferty dedykowane przedsiębiorcom, szukających ciekawego rozwiązania. 

Faktoring dla firm w pigułce

faktoring dla firm

Jednym z rodzajów finansowania w Polsce jest usługa faktoringu. Przed przystąpieniem do skorzystania z możliwości, jakie daje nam faktoring, warto dowiedzieć się więcej na temat tego rodzaju usługi. Sprawdź rodzaje faktoringu i poznaj jego zalety!

Faktoring w teorii

Podmiot świadczący usługę faktoringu wykupuje nieprzeterminowane wierzytelności firmy należnych od kontrahentów. Korzystanie z tego rodzaju źródła finansowania jest obecnie coraz bardziej popularne. Z pewnością przedsiębiorstwa mają szansę na przywrócenie płynności finansowej firmy. Faktoring dostępny jest zarówno dla małych, średnich, jak i większych przedsiębiorstw. Usługę faktoringu możemy znaleźć nie tylko w specjalistycznych instytucjach finansowych, które zajmują się stricte faktoringiem, ale również w bankach, firmach outsourcingowych, czy też windykacyjnych. Przedsiębiorstwa udzielające usługę faktoringu, mogą pobierać dodatkowe opłaty w tym opłatę przygotowawczą, czy usługę związaną z weryfikacją klienta. Osoby zainteresowane skorzystaniem z faktoringu powinny posiadać przynajmniej kilku klientów. 

Cele zastosowania faktoringu w firmie

Faktoring ma na celu przywrócenie płynności finansowej przedsiębiorstwa lub klienta, w zależności, która ze stron zdecydowała się na skorzystanie z usługi. W prosty i szybki sposób można uzyskać dodatkowy zastrzyk gotówki. Faktor, czyli instytucja finansowa oferująca usługę faktoringu daje wcześniej ustalony procent z nieodzyskanej jeszcze wierzytelności. 

Rodzaje faktoringu

Obecnie rozróżniamy trzy podstawowe typy faktoringu, a mianowicie: faktoring pełny, niepełny i mieszany. Firma oferująca faktoring pełny bierze pełną odpowiedzialność za ryzyko niewypłacalności dłużników. Zdecydowanie ten rodzaj faktoringu będzie różnił się od pozostałych. Z powodu odpowiedzialności, jaką bierze na siebie faktor, koszty za skorzystanie z faktoringu pełnego, są najwyższe. Bez wątpienia jednak jest to najwygodniejsza i bezpieczna forma faktoringu. Kolejnym rodzajem, z jakim możemy się spotkać, jest faktoring niepełny, w którym ryzyko pozostaje po stronie przedsiębiorcy. Faktoring mieszany to połączenie powyższych rodzajów faktoringu. Faktor ponosi ryzyko, jednak kwota za usługę ustalana jest przed podpisaniem umowy. 

Wniosek o zawarcie umowy faktoringowej

Firmy, które są zainteresowane skorzystaniem z usługi faktoringu, powinny zgłosić się do odpowiedniej instytucji, która zajmuje się tego typu usługami. Obecnie wniosek można złożyć bez wychodzenia z domu, za pośrednictwem internetu. Przedsiębiorstwo zobowiązane jest do złożenia zestawu dokumentów, jakie wymagane są w procesie zgłoszeń. W dokumentach powinny znajdować się podstawowe informacje na temat dłużników. Faktor będzie również oczekiwał od przedsiębiorstwa podania następujących danych: numeru NIP, REGON, zaświadczenia o niezaleganiu z płatnościami w ZUS/US, wypisu z rejestru sądowego, czy również bilansu rachunków zysku i strat przedsiębiorstwa. Przed wysłaniem zgłoszenia zapoznajmy się z informacjami na temat firmy i sprawdźmy wszystkie koszty, jakie będą nas obowiązywały po podpisaniu umowy. 

Zalety korzystania z faktoringu

Usługa faktoringu posiada wiele zalet, o których warto wspomnieć. Bez wątpienia jest to jedna z atrakcyjniejszych form uzyskania finansowania. Z usługi mogą skorzystać nie tylko małe, średnie i duże przedsiębiorstwa . Faktoring pomaga przede wszystkim w utrzymaniu odpowiedniej płynności finansowej firmy. Co więcej, faktoring umożliwia firmom wydłużenie terminu płatności i nie obniża zdolności kredytowej przedsiębiorstwa. Wyegzekwowanie pieniędzy od dłużnika staje się łatwiejsze i zdecydowanie szybsze.

Możliwości finansowania firmy

możlwości finansowania firmy

Początki stworzenia własnego biznesu, mogą okazać się o wiele trudniejsze niż myśleliśmy. Zwłaszcza w kwestiach finansowych. Większość nowo powstałych przedsiębiorstw szuka wsparcia zarówno w wewnętrznych, jak i zewnętrznych źródłach finansowania. Przyjrzyjmy się szerzej możliwościom finansowania nowej firmy.

Własne oszczędności

W trakcie planowania założenia własnego przedsiębiorstwa, ważne jest przekalkulowanie naszych własnych możliwości finansowych. Bezpiecznym krokiem jest zainwestowanie wkładu własnego w nowo powstałą firmę. W przypadku, gdyby pomysł nie wypalił – nie ryzykujemy naliczeniem dodatkowych odsetek. W przypadku gdy planujemy rozbudować naszą firmę i zakupić dodatkowe środki trwałe, z pewnością będziemy zobowiązani do szukania uzyskania dodatkowego zastrzyku gotówki, które uzyskamy od zewnętrznych instytucji finansowych. Pieniądze, które przeznaczymy na rozwój przedsiębiorstwa, mogą pochodzić np. z naszych własnych oszczędności, dochodu z umowy o pracę, czy nawet spadku. 

Zewnętrzne źródła finansowania firmy

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, jeżeli chcemy, aby nasza firma rozrosła się i potrzebujemy do tego wyposażenia się w dodatkowy sprzęt, będziemy mogli skorzystać z pomocy zewnętrznych źródeł finansowania. Możemy zatem wyróżnić m.in.: kredyt bankowy, kredyt kupiecki, dotacje z Urzędu Pracy, Dotacje z Unii Europejskiej, Venture Capital, czy pomoc skierowana od Aniołów Biznesu. Poniżej omówimy kilka z nich:

Dotacje z Urzędu Pracy

Urząd Pracy w ramach swojej działalności pomaga finansowo osobom chcącym rozpocząć swoją przygodę z założeniem nowej firmy. Jeżeli jesteśmy zainteresowani uzyskaniem dodatkowych pieniędzy z Urzędu Pracy, musimy posiadać status osoby bezrobotnej. Niezbędne będzie solidne przygotowanie i przedstawienie swojego pomysłu w postaci biznesplanu. Projekt powinien zawierać informację dotyczącą wydatków, jakie będą potrzebne na rozkręcenie przedsiębiorstwa. Z tego funduszu możemy przeznaczyć pieniądze na zakup środków trwałych jak np. komputerów, maszyn, drukarki, czy skanera. Co więcej, oprócz tego dotacja z Urzędu Pracy może zostać przeznaczona na rozwój pracowników w postaci wykupienia dodatkowego szkolenia w celu podniesienia kompetencji, które przyczynią się w dużym stopniu do rozwoju firmy.

Anioły Biznesu

Kolejnym ciekawym źródłem finansowania jest uzyskanie pieniędzy od inwestora, który często za włożony wkład, oczekuje udziałów w przedsiębiorstwie. Zwykle po kilku latach osoba taka decyduje się na sprzedanie swoich udziałów. Aniołami Biznesu są osoby zamożne, które mają możliwość przeznaczenia swoich prywatnych oszczędności w nowo powstały projekt. Przed spotkaniem z inwestorem należy odpowiednio się przygotować. Pamiętajmy o stworzeniu doskonałego biznesplanu, w którym uwzględnimy wszystkie koszty, jakie będą wiązały się ze startem firmy.

Venture Capital

Venture Capital to wyspecjalizowana jednostka, która decyduje się na wykupienie udziałów w firmie w zamian za zainwestowanie w rozwój przedsiębiorstwa. Sama nazwa Venture Capital, czyli tzw. kapitał podwyższonego ryzyka. Wynika on z faktu, że pieniądze, które otrzymają przedsiębiorcy, nie mają nic wspólnego z pożyczkami, czy kredytami udzielanymi przez banki. Zatem inwestując w nowo powstałą firmę, inwestor ryzykuje swój wkład, bo jak wiadomo, nie każdy biznes w praktyce osiąga sukces. Ten rodzaj źródła finansowania skierowany jest głównie dla firm, które od jakiegoś czasu prosperują na rynku i chcą rozwinąć swój biznes. Najbardziej preferowane przez inwestorów spółki to takie, które wprowadziły na rynek innowacyjny produkt technologiczny. 

Kredyt na start

Najpopularniejszym zewnętrznym źródłem dochodu jest kredyt na start uzyskany w banku lub firmie pozabankowej. Przedsiębiorcy mają możliwość uzyskania sporej sumy pieniędzy, którą zainwestują na cel związany z rozwinięciem przedsiębiorstwa. Z finansowania można skorzystać już w pierwszy dzień rozpoczęcia działalności. W tym przypadku również będzie koniecznie przedstawienie biznesplanu, w którym należy zaznaczyć cel, na jaki chcemy wydać uzyskaną gotówkę. Kredyt od banku zostanie przelany na konto bankowe, bez wychodzenia z domu, czy biura. Jest to wygodny i szybki sposób otrzymania niezbędnego zastrzyku gotówki. Warto przed wypełnieniem wniosku zapoznać się z wszystkimi ofertami dostępnymi na rynku. Polecamy skorzystać z porównywarek pożyczek i kredytów online.

Konsolidacja kredytów bankowych

konsolidacja kredytów

Możliwość otrzymania szybkiego zastrzyku gotówki to z pewnością ogromna zaleta dla wielu osób prywatnych, jak i osób prowadzących własną działalność gospodarczą. Jeżeli jesteśmy w trakcie posiadania kilku kredytów w różnych bankach, mamy szansę na skorzystanie z konsolidacji kredytów bankowych. Oznacza to, że klient ma możliwość spłacenia zobowiązania w jednej, połączonej racie. W dzisiejszym artykule dowiesz się więcej na temat konsolidacji kredytów bankowych.

Kredyt gotówkowy w banku

Firmy poszukujące wsparcia finansowego mogą starać się o przyznanie kredytu gotówkowego na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Kredyt gotówkowy w banku cieszy się obecnie ogromną popularnością i jest najczęściej wybieraną opcją przez większość przedsiębiorców. Kredyt dla firm możemy uzyskać całkowicie online. Za pośrednictwem strony internetowej składamy wniosek i czekamy na decyzję kredytodawcy. Firmy mają możliwość otrzymania wysokiej kwoty gotówki na długi okres kredytowania. Podczas zaciągania pożyczki lub kredytu ważne jest zapoznanie się z kosztami. Informacje powinny być widoczne i czytelne dla użytkownika. Wnioskujący o kredyt ma możliwość skontaktowania się z konsultantem wybranej firmy pozabankowej lub banku w celu uzyskania informacji na temat wybranego produktu. Warto dopasować kredyt lub pożyczkę do swoich możliwości i potrzeb. 

Na czym polega konsolidacja kredytów?

Jeżeli posiadamy w kilku bankach zaciągnięte zobowiązania, mamy możliwość skorzystania z konsolidacji kredytów. Konsolidacja polega na połączeniu wszystkich należności w jedno, dzięki czemu uzyskujemy jeden rachunek do comiesięcznej zapłaty. Opcja ta wymaga również zgody banku, co więcej również podpisania dodatkowego dokumentu. Konsolidacja może prowadzić do wydłużenia spłaty zaciągniętego kredytu. Jednak z pewnością  zadłużenie stanie się mniejszym ciężarem dla osoby posiadającej kilka zobowiązań. Podczas zaciągania pożyczki lub kredytu należy pamiętać o terminowej spłacie. Unikniemy dzięki temu naliczenia dodatkowych kosztów w postaci odsetek. Jest to również istotny czynnik, jeżeli chcemy w przyszłości skorzystać ponownie z możliwości uzyskania szybkiej gotówki przez internet. 

Wymagane dokumenty podczas składania wniosku o kredyt konsolidacyjny

Podczas składania wniosku o kredyt konsolidacyjny należy przygotować odpowiednie dokumenty. Z pewnością bank zweryfikuje naszą tożsamość i dane przesłane we wniosku. Osoby prywatne będą zobowiązane do przygotowania dokumentu, który będzie zawierał informację o aktualnych dochodach oraz comiesięcznych wydatkach. W przypadku firm należy przekazać dokumenty takie jak: PIT z ostatniego roku podatkowego, księgę przychodów i rozchodów, wyciąg z ROR, zaświadczenie o niezaleganiu w płatnościach w US i ZUS, dane zarejestrowanego przedsiębiorstwa, dokumenty tożsamości właścicieli firmy, oraz deklarację VAT. Niektóre instytucje finansowe mogą prosić o przekazanie innych, dodatkowych informacji, ważnych w procesie przyznania kredytu konsolidacyjnego. 

Kredyt dla firm – jak uzyskać?

kredyt dla firm

Prowadzenie firmy wiąże ze sobą niemałe koszty, zwłaszcza podczas rozpoczynania przygody z nowo powstałym przedsiębiorstwem. Często przedsiębiorcy szukają na start możliwości uzyskania dodatkowych środków pieniężnych, które pozwolą im na rozwój firmy. Jednym ze sposobów uzyskania szybkiego zastrzyku gotówki jest możliwość skorzystania z kredytów dla przedsiębiorstwa oferowanych przez firmy pozabankowe i banki. Sprawdź, jak uzyskać kredyt dla firm.

Oferty banków i firm pozabankowych

Obecnie na rynku znajdziemy mnóstwo ofert instytucji finansowych, takich jak banki i firmy pozabankowe, które oferują pomoc w postaci kredytu skierowanego dla przedsiębiorców. Oczywiście w ofertach dostępne są również pożyczki i kredyty dla osób indywidualnych. Kredyty dla firm to ciekawe rozwiązanie dla wielu przedsiębiorców, którzy w szybkim czasie chcą uzyskać dodatkowe środki pieniężne na dowolny cel. Wsparcia finansowego powinniśmy jednak szukać wyłącznie w zaufanych i sprawdzonych firmach. Warto skorzystać z porównywarek kredytów dla firm, dzięki czemu zaoszczędzimy wiele czasu na wybranie odpowiednio dopasowanej oferty do naszych potrzeb. Uzyskane pieniądze dają stabilizację i możliwość rozwoju dla wielu firm. Jest to sposób bezpieczny i przetestowany przez wielu przedsiębiorców. 

Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać kredyt?

Osoby zainteresowane uzyskaniem pieniędzy z pożyczki lub kredytu oferowanego przez bank, muszą spełnić proste warunki. W trakcie procesu zaciągnięcia dodatkowych środków pieniężnych niezbędne będzie wypełnienie formularza, który znajduje się na stronie wybranej instytucji. We wniosku podajemy w szczególności kwotę, jaka nas interesuje oraz okres jej spłaty. Pamiętajmy również o wprowadzeniu poprawnych danych, dzięki temu zwiększymy szansę na otrzymanie pozytywnej decyzji kredytowej. Bank poprosi nas o podanie podstawowych danych osobowych i teleadresowych, oraz numeru konta bankowego, na który wpłyną pieniądze z pożyczki. Konieczne jest posiadanie dobrej historii w banku. Podczas wypełniania wniosku, warto przygotować sobie podstawowe dokumenty, takie jak: biznesplan, zaświadczenie o niezaleganiu z płatnościami w US czy ZUS, oraz wpis do rejestru działalności gospodarczej. 

Na co zwrócić uwagę podczas zaciągania kredytu w banku?

Głównym czynnikiem, na który warto zwrócić uwagę przed wysłaniem wniosku, są koszty, jakie będą wiązały się z zaciągnięciem zobowiązania w banku. W większości przypadków firmy pozabankowe i banki udostępniają informacje o kosztach. Możemy znaleźć je przy wirtualnym kalkulatorze lub w specjalnym przygotowanym dokumencie dotyczącym kosztów dostępnych produktów. Szczególnie popatrzmy na prowizję oraz Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania. Dość istotne jest również zapoznanie się z wszystkimi dokumentami dostępnymi na serwisie. W przypadku pytań warto skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta. Konsultanci z pewnością pomogą w wyborze produktu. Dostępne oferty należy odpowiednio przeanalizować i porównać z konkurencją. Na forach tematycznych znajdziemy sporo opinii byłych i obecnych klientów firm pożyczkowych i banków. 

Co to jest ekspertyza kapitałowa?

ekspertyza kapitałowa

Jeżeli jesteśmy przedsiębiorcami, którzy właśnie rozpoczęli swoją przygodę z biznesem, warto, abyśmy poznali wszystkie ważne informacje, które pomogą nam w rozwoju naszej firmy. Ekspertyzy kapitałowe prowadzone przez ekspertów w danej dziedzinie, pomogą nam zrozumieć trudniejsze i ważniejsze zagadnienia związane ze światem finansów. Na początek sprawdźmy, czym są ekspertyzy kapitałowe. 

Ekspertyza kapitałowa – czym jest?

Ekspertyza to prywatna opinia, której celem jest dokonanie dogłębnej i prawidłowej analizy danego zagadnienia. W przypadku ekspertyzy kapitałowej możemy mówić o kwestiach finansowych, dlatego ekspertyzy kapitałowe to porady dotyczące zasobów trwałych, takich jak: majątek, aktywa, czy również środki trwałe. Kapitał głównie służy do rozpoczęcia lub kontynuowania działalności gospodarczej, dlatego ekspertyza skierowana jest głównie do przedsiębiorców. Pomoc niesiona przez ekspertów w dziedzinie finansów z pewnością przyda się wielu nowym przedsiębiorcom, którzy rozpoczynają swoją karierę biznesową. Zakładając działalność gospodarczą, należy zapoznać się z zagadnieniami, jakie mogą być przydatne podczas prowadzenia własnej firmy. 

Kapitał – charakterystyka

Kapitał to dobra materialne, które są podstawą do rozpoczęcia prowadzenia własnej działalności gospodarczej. To nie tylko pieniądze, ale również technologie, czy inne środki trwałe, które zostały zainwestowane w przedsiębiorstwo. W szerszym pojęciu kapitału możemy spotkać się również ze zjawiskiem kapitału ludzkiego. Oznacza ono inwestycję w rozwój pracowników i doskonalenie ich umiejętności zawodowych. Dzięki tego typu działaniom przedsiębiorstwo ma szansę na zwiększenie rozwoju całej firmy. Z pewnością będzie prowadziło to również do uzyskania większych przychodów z racji wydajności zatrudnionych pracowników. Ponadto, możemy spotkać się również z pojęciem kapitału osobowego, czyli kadry pracowniczej, właścicielach i pracownikach posiadających wysokie kwalifikacje do wykonywania zawodu oraz dużym zasobie wiedzy, która z pewnością również pomaga w rozwoju firmy. 

Jak pozyskać kapitał dla firmy?

Obecnie przedsiębiorca ma szansę uzyskać kapitał dla swojej firmy na kilka prostych sposobów. Z pewnością najpopularniejszym źródłem dodatkowych środków pieniężnych jest złożenie wniosku w banku lub zaufanej firmie pozabankowej. Kredyty i pożyczki dla firm są często ratunkiem na uzyskanie szybkiej gotówki bez konieczności pojawiania się w placówce instytucji finansowej. Pożyczki dla firm uzyskamy na dowolny cel, dlatego możemy przeznaczyć pieniądze na zakup nowych środków trwałych, czy usprawnienie procesu produkcji. Ciekawym rozwiązaniem zwłaszcza dla firm, które dopiero pojawiły się na rynku, jest możliwość skorzystania z pomocy Anioła Biznesu. Jest to rodzaj prywatnego inwestora, który przekazuje swoje oszczędności na rzecz rozwoju przedsiębiorstwa. Kolejną opcją jest uzyskanie środków pieniężnych z Funduszów Venture Capital. Firmy oferujące wspomniany fundusz, wykupują udział w firmie, dzięki czemu przedsiębiorstwo jest w stanie uzyskać dodatkowe pieniądze.

Pożyczka dla mikroprzedsiębiorców do 5000 złotych – jak otrzymać?

pożyczka dla mikroprzedsiębiorców

Mikroprzedsiębiorstwa, które szukają wsparcia finansowego, mają szansę na uzyskanie pożyczki chwilówki w maksymalnej wysokości 5000 zł na bardzo korzystnych warunkach. Niskooprocentowana pożyczka przeznaczona jest dla firm, które prowadzą swoją działalność przed 1 kwietnia 2020 roku. Pieniądze pozyskiwane są z Funduszu Pracy. 

Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać pożyczkę?

Jak wspomnieliśmy wyżej, aby uzyskać pomoc finansową w wysokości 5 000 zł, należy posiadać działalność gospodarczą, która działa przed 1 kwietnia 2020 roku. Mikroprzedsiębiorstwo musi zatrudniać mniej niż 10 osób, a jego przychód nie powinien przekraczać rocznie 2 milionów euro. Co ciekawe, o pożyczkę mogą się również ubiegać firmy, które nigdy nie zatrudniały pracowników. Pamiętajmy zatem, że pomocy finansowej nie otrzymają małe, średnie, jak i duże przedsiębiorstwa. Ich wniosek zostanie automatycznie odrzucony. Większe firmy mogą skorzystać z pomocy firm pożyczkowych, które udzielają pożyczek przeznaczonych wyłącznie dla firm. Obecnie na rynku znajdziemy kilka ciekawych propozycji, z których warto skorzystać. W tym przypadku pomocne mogą okazać się porównywarki pożyczek i chwilówek, na których znajdziemy spis najlepszych, aktualnych ofert na rynku. 

Co powinno znajdować się we wniosku o pożyczkę?

Wniosek o pożyczkę w wysokości 5 000 zł należy złożyć do Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy. W trakcie składania formularza o pożyczkę należy pamiętać o przygotowaniu następujących dokumentów: umowa pożyczki, formularz pomocy publicznej, jak również wniosek o udzielenie pożyczki. Zainteresowane przedsiębiorstwa mogą pobrać gotowy formularz, który dostępny jest na stronach PUP. Obecnie wniosek można podpisać za pośrednictwem Profilu Zaufanego lub kwalifikowanym podpisem elektronicznym.

Ważne!

Udzielona pożyczka jest niskoprocentowa, dlatego koszty, jakie poniesie przedsiębiorca, będą zdecydowanie konkurencyjne, czyli niskie. Obecnie stałe oprocentowanie pożyczki wynosi 0,05% w skali roku. Status wprowadzonego wniosku sprawdzimy samodzielnie, za pośrednictwem serwisu praca.gov.pl lub poprzez bezpośredni kontakt telefoniczny z urzędem pracy. 

 

Tarcza antykryzysowa – główne założenia

tarcza antykryzysowa

Tarcza Antykryzysowa to kompleksowy pakiet rozwiązań, mający na celu uniknięcie strat wynikających z obecnej sytuacji spowodowanej pandemią koronawirusa. W grudniu 2020 roku ustawa została zaktualizowana i wprowadzono dzięki temu nowe zasady wsparcia dla firm najbardziej dotkniętych epidemią.

Tarcza Antykryzysowa 6.0 uwzględnia m.in.:

Dodatkowe świadczenia postojowe 

Branże, takie jak: hotelarstwo, działalności organizatorów turystyki oraz działalność obiektów sportowych mogą ubiegać się o otrzymanie dodatkowej pomocy finansowej. Jednak, aby otrzymać świadczenie, firma musi spełnić następujące warunki:

  • przedsiębiorstwo musi udokumentować, że przychód z poprzedniego miesiąca jest niższy o 75% w porównaniu z tym samym miesiącem w 2019 roku,
  • konieczne jest również skorzystanie ze świadczenia postojowego na podstawie wniosku RSP-D lub RSP-DB. 

Jednorazowe składki dla przedsiębiorstw prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą

Co więcej, firmy prowadzące pozarolniczą działalność gospodarczą od 30 grudnia 2020 roku mogą wystąpić o uzyskanie dodatkowego jednorazowego świadczenia. Warunkiem otrzymania świadczenia jest wcześniejsze otrzymanie świadczenia antykowidowego. Przedsiębiorstwo, które stara się o uzyskanie składki, ma obowiązek udokumentować, że przychód z działalności uzyskany w listopadzie lub październiku 2020 roku był niższy o 40% w porównaniu do poprzedniego roku. 

Zwolnienie z obowiązku opłacenia składek z tytułu umów cywilnoprawnych 

Od 1 stycznia bieżącego roku osoby, które działają na podstawie umowy cywilnoprawnej, czyli tzn. zleceniu, umowie o dzieło, czy umowie agencyjnej, mają możliwość złożenia wniosku o zwolnienie opłacenia składek. Warunkiem jest podpisanie umowy w przełomie 1 stycznia do 31 marca 2021 roku. 

Wsparcie skierowane do sektora kultury

Wsparcie finansowe mają prawo otrzymać osoby zajmujące się branżą z sektora kultury. Dystrybutorzy kina, producenci, a także właściciele muzeów mają możliwość aplikowania o uzyskanie dodatkowych środków związanych z ochroną miejsca pracy. Dodatkowo mogą uzyskać dotację w maksymalnej wysokości 5000 zł. 

Dotacje przeznaczone dla mikro i małych przedsiębiorstw

Firmy zatrudniające mniej niż 9 osób mogą starać się o przyznanie dodatkowych dotacji w wysokości do 5000 zł. Ważne jest jednak przekazanie informacji na temat przychodów odnotowanych w październiku lub listopadzie 2020 roku. Dotację mogą uzyskać wyłącznie przedsiębiorstwa, których przychód w wymienionych miesiącach spadł o 40% w stosunku do tych samych miesięcy rok wcześniej. 

Dofinansowanie do wynagrodzeń pracowników

Pomoc w postaci dofinansowania do wynagrodzeń pracowników wynosi maksymalnie 2000 zł. Świadczenie skierowane jest do firm zatrudniających pracowników na podstawie umowy o pracę. Pracownicy muszą posiadać status osoby zatrudnionej na okres dłuższy niż 3 miesiące. Pracodawcy oczywiście muszą uprzednio spełnić wszystkie niezbędne warunki, aby móc otrzymać pomoc finansową od Rządu. Nie mniej ważne jest, żeby firma nie posiadała przesłanek do ogłoszenia upadłości. Przed wysłaniem wniosku o zgłoszenie z prośbą o przyznanie dofinansowania do wynagrodzeń pracowników, przedsiębiorca powinien zapoznać się z ustawą, w szczególności zaznajomić się z informacją o kodach PKD. 

Wnioski o dofinansowanie pracowników należy złożyć za pośrednictwem Internetu i skierować sprawę do Dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Dokument będzie zawierał kilka istotnych informacji w tym m.in. oświadczeniu o prowadzeniu działalności gospodarczej na dzień 30 września 2020 roku, oświadczeniu o spełnieniu wszystkich niezbędnych warunków, jak również informację o wysokości kwoty dofinansowania dla pracowników. Wypłata będzie przysługiwała na okres 3 miesięcy od momentu złożenia wniosku.